روش نگهداری از مبلمان در منزل چگونه است ؟

روش نگهداری از مبلمان

روش نگهداری از مبلمان در منزل چگونه است ؟

روش نگهداری از مبلمان استیل

روش نگهداری از مبلمان برای افزایش طول عمر آنها

۱_ مبلمان خود را در مجاورت گرمای شدید ورطوبت قرار ندهید. گرما باعث انبساط حرارتی چوب میشود و در صورت سرد شدن محیط چوب انقباظ پیدا میکند.این انقباظ و انبساط باعث ترک خوردن چوب میشود.دمای خانه خود را ثابت نگاه دارید.

۲_ در هنگام جابه جایی مبلمان آن را بر روی زمین نکشید چون امکان بروز نیروی شدید باعث شکستن پایه میشود.

۳_ برخی از مواد پاک کنده شمیایی، لوازم آرایشی و اشیای خیس منجر به صدمه زدن سطح رنگ خواهند شد و در روی سطح رنگ لکه ایجاد خواهد کرد.

۴_ در صورت ایجاد لک مبلمان خود را با آب نشویید چون آب ایجاد لک بر روی چوب رنگ مینماید.از واکسهای مربوط به از بین بردن لک استاده نمائید.

۵_ مبلمان و وسایل چوبی هیچگاه نبایستی برحسب عادت به نحوی مورد استفاده قرار گیرند که از حالت تعادل خارج گردند. این عمل در درازمدت باعث بروز اشکال در محل های اتصال خواهد شد.

۶_ از گذاشتن وسیله به شدت داغ مانند(لیوان داغ، و ظرف غذای داغ) بر روی محصولات چوبی خود داری کنید چون سریعاً ایجاد لک نموده و ممکن است رنگ روی کار را آب کند.

۷_ برای ماندگاری رنگ بر روی محصولات هر چند وقت یک بار بر روی محصول واکس مالیده حتی اگر روی سطح لکه ای نباشد.

۸_ از گذاشتن وسایل تیز بر روی محصولات خود داری نمایید چون امکان کنده شدن رنگ به وسیله شی تیز وجود دارد (روش نگهداری از مبلمان ).

۹_ اگر محصول مورد نظر شما تازه رنگ شده است از گذاشتن وسایل سنگین بر روی آن به پرهیزید چون باعث میشود رنگ محصول دچار مشکل شود و اثر خود را بر سطح بگذارد.

۱۰_ در صورتی که محصول شما پولیشی باشد مشکل خاصی برای آن به وجود نمیاید فقط هر چند یکبار بر روی سطح آن واکس بمالید.

۱۱_ اگر ترکی درمبلمان مشاهده نمودید سریعاً آن را برطرف نموده زیرا در صورت برطرف نکردن آن با مشکلات بعدی مواجه خواهید شد.

۱۲_ محصول خود را درجایی بگذارید از نور مستقیم آفتاب به دور باشد چون بر اثر تابش مستقیم آفتاب انبساط حرارتی پیدا کرده و دچار مخاطره میشود

۱۳_ اگر محصولات چوبی شما درآشپزخانه قرار دارد از شستن کف آشپزخانه بپرهیزید و در صورت شستن کف آشپزخانه محصول را خارج نموده و به شستن ادامه دهید.از شستن کابینت آشپزخانه چه فلزی چه چوبی بپرهیزید و از واکسهای مخصوص استفاده کنید.

۱۴_ در صورت مشاهده خرده چوب یا گرده چوب در زیر مبلمان بدانید که موریانه به محصول شما حمله نموده است.در صورت امکان محصولی که موریانه به آن حمله ور شده است تعویض کنید چون به وسایل چوبی دیگر شما صدمه خواهد زد.

۱۵_ از گذاشتن وسایل خیس بر روی صندلی و مبل خود داری کنید چون در این صورت لکه های بزرگ سفیدی بر روی سطح رنگ ظاهر خواهد شد و بردن آن لک به وسیله پارچه خیس صحیح نمیباشد.

۱۶_ در صورت کنده شدن سطح رنگ و روکش زیر آن ازخیس کردن سطح کار برای تمیز کردن آن بپرهیزید چون آب موجود  در بافت چوب یا مصنوعات چوبی نفوذ کرده و باعث باد کردن آن میشود.

۱۷_ از گذاشتن وسایل سنگین به مدت زیاد بر روی میز خودداری کنید چون اثر خود را روی محصول خواهد گذاشت.در صورت گذاشتن وسایل سنگین از رو میزی ضخیم استفاده نمایید

۱۸– اگر از رو میزی پلاستیکی استفاده میکنید و بر روی سطح میز خود دستمال نم دار کشیده اید صبر کنید تا آب موجود بر روی سطح آن کاملاً خشک شود چون در صورت خشک نشدن سطح و کشیدن رومیزی بر آن آب موجود بر روی میز در زیر رومیزی مبحوس میشود و دم میکند و بر روی میز ایجاد لک میکند

۱۹– رو میزیهای خیس را هرگز برای خشک شدن بر روی میز نکشید

۲۰_ برای محافظت بیشتر از کاور برای محصولات خود استفاده نمایید

۲۱_ در طرز استفاده ازمبلمان دقت کنید یعنی بر روی آن دراز نکشید. اگر مبلمان شما از نو ع پارچه ای باشد از لمیدن به شیوه های خاص خود بر روی آن خود داری کنید چون در این صورت مبلمان از حالت طبیعی خود خارج میشود از بالا باز و از پایین فشرده میشود. در صورت امکان از مبلمان مخصوص این کار استفاده نمایید(کاناپه)

وبسایت ملایر کالا

مطالب مرتبط با روش نگهداری از مبلمان

About the author

پست‌های مرتبط

دستگاه برداشت گردو

دستگاه برداشت گردو (دستگاه گردوتکان یا شیکر) چیست؟

دستگاه برداشت گردو (دستگاه گردوتکان یا شیکر) برداشت محصول گردو...

روش تمیز کردن مبل

روش تمیز کردن مبل

روش تمیز کردن مبل  اولین قدم برای مراقبت از مبل...

وجه تسمیه ملایر

وجه تسمیه ملایر : اسم ملایر از کجا آمده ؟ مل آگر یا دولت آباد ؟

وجه تسمیه ملایر وجه تسمیه ملایر از نظر مورخان :...